رژلب مات مخملی بیجورکا

رژلب مات مخملی بیجورکا

bijourka

محصول کشور فرانسه

۴۹,۲۰۰ تومان

رژلب چیست :

رژلب یا ماتیک یک فراورده آرایشی است که حاوی مواد رنگی، قهوه، روغن، موم و نرم‌ کننده پوست است که برای ایجاد رنگ و بافت بر روی لب‌ها به‌کار می‌رود.

تاریخچه رژلب و آرایش لب :

رژ لب هایی که امروزه مورد استفاده خانم ها قرار می‌گیرند پیشنه درازی دارند و به حدودد 5000 سال پیش باز می‌گردند. محققان معتقدند در گذشته زنان بین النهرین، اولین افرادی بودند که از رژلب استفاده می کردند. بر اساس رسم و رسوم های دیرینه آن ها، رژلب از جواهرات نیمه گرانبها و خرد شده، ساخته می شده. در تمدن کهن دره سند،رژلب علاوه بر لب ها، برای زیبا ساختن سایر اندام نیز، کاربرد داشته است.
مصریان باستان رنگ قرمز را از قارچی به نام فوکوس الگین به دست آورده و به آن 0.01% یُد و مقداری بُرُم اضافه کردند. کلئوپاترا از سوسک های کارمین که باعث ایجاد بیماری های جدی می شد برای درست کردن
رژلب هایی با رنگ قرمز پر رنگ و از مورچه ها برای ماندگاری آن استفاده می کرد. اما با گذر زمان رژلب ها دستخوش تغییرات بسیاری شدند. برای مثال جهت براق شدن و جلوه بیشتر لب ها در ساخت آن ها از ماده به دست آمده از فلس ماهی استفاده شد.
در دوران طلایی اسلام، متخصص
آرایش و زیبایی مشهوری به نام ابوالقاسم زهراوی، رژلب جامد و معطری ساخت که در قالبی فشرده طراحی شده بوددر پایان قرن نوزدهم میلادی، شرکت آرایشی فرانسوی، گرلن، شروع به تولید رژلب کرد. همینطور در سال 1884 میلادی اولین رژلب تجاری توسط عطرسازان فرانسوی در پاریس تولید شد. این محصولات که در ورق های ابریشمی پیچیده شده بودند، تهیه شده از چربی گوزن، موم و روغن کرچک بودند.
در اواسط قرن بیستم،
رژلب در رنگ های متفاوتی به بازار عرضه شد و سپس با پایان جنگ جهانی، تولید رژلب در میان دیگر لوازم های آرایشی با سرعت بیشتری گسترش پیدا کرد.
امروزه
رژلب از مواد مختلفی تولید می شود و در حال حاضر در ساخت آن از مواد ارگانیکی، همچون: روغن کرچک، موم و سایر روغن های مختلف طبیعی استفاده می شود.

رژ لب مات مخملی بیجورکا :

ایجاد شده از ترکیبات گیاهی و رنگدانه‌های طبیعی حالتی مخملی و حجم قابل توجهی به لب‌های شما می‌بخشد. رژ لب بیجورکا با کاوری یکدست و یکنواخت ترک‌های لب شما را می‌پوشاند و جلوه خاصی به لب های شما می‌دهد.

این محصول در برابر آب مقاوم بوده و ماندگاری بالایی دارد. این رژ لب در 24 طیف رنگ بندی روز اروپا مناسب تمام سلایق می‌‌باشد.

نظر خودتان را بنویسد
  • تنها کاربرانی که ثبت نام کرده اند می توانند نظر بنویسند