وکس گلدانی غوزک پنبه بیوتی کوئین

وکس گلدانی غوزک پنبه بیوتی کوئین

Beauty Queen

1کیلویی

۰ تومان

یکی از راه کار های مرسوم که برای از بین بردن موهای زائد به کار گرفته می‌شود استفاده از وکس است. وکس کردن به معنای از بین بردن موهای زائد با استفاده از ماده ای به نام موم یا waxاست.

وکس صورت :

یکی از روش های از بین بردن موهای صورت، اصلاح با وکس است که دارای فواید و معایب مخصوص به خود می باشد. روش از بین بردن موهای صورت با استفاده از وکس به این شکل است که ابتدا تکه ای موم را درون دستگاه گرم کننده مخصوص قرار می دهیم تا آب شود. سپس به وسیله یک کاردک(آبسلانگ)، لایه نازکی از آن را بر خلاف جهت رویش مو روی پوست کشیده و صبر میکنیم تا خشک شود، سپس آن را درجهت مخالف رویش موها، بکشید. می توانید پوست ناحیه مورد نظرتان را با دست دیگر محکم نگه دارید تا موها آسان تر کنده شوند. به این ترتیب موم به صورت ورقه ای جدا شده و موها را از روی پوست بر می دارد.

مزایای استفاده از وکس صورت :

  1. لطیف شدن بافت پوست: یکی از فواید اپلاسیون لطیف شدن پوست است چرا که با خشک شدن موم روی پوست سلول‌های مرده به آن می‌چسبند و با کندن آن،اینسلول ها از پوست جدا شده که موجب لطیف شدن پوست می‌شود.
  2. عدم ایجاد حساسیت و خارش: اپیلاسیون با موم به علت میزان محدود مواد شیمیایی از معدود روش‌هایی است که به ندرت باعث ایجاد حساسیت‌های پوستی می‌شود.
  3. بدون بریدگی و زخم: در هنگام استفاده از موم از هیچ نوع وسیله‌ایی مانند تیغ استفاده نمی‌شود به همین دلیل هیچگونه زخم یا بریدگی روی پوست خود مشاهده نخواهید کرد.
  4. پوستی صاف و بدون مو: داشتن پوستی کاملا صاف و بدون مو آرزوی همه است. اپیلاسیون این قدرت را دارد تا تمام موها را از بدن جدا کند و کوچکترین یا نازک‌ترین مویی را باقی نگذارد. در حالی که سایر روش‌های معمولا موهای کوچک یا نازک دست نخورده باقی می‌مانند و پوست شما آن‌طور که می‌خواهید صاف و بدون مو نخواهد شد.
  5. کاهش سرعت رشد موهای زائد: بزرگ‌ترین فایده اپیلاسیون با موم گرم را در این می‌دانند که پس از استفاده از این روش، سرعت رشد موهای زائد به شدت کم می‌شود. دلیل آن هم این است که در این شیوه، موهای زائد از ریشه خارج می‌شوند. در نتیجه رشد موها با سرعت بسیار کمتری آغاز خواهد شد و شما به مدت حداقل ۳ تا ۴ هفته هیچ رشدی را مشاهده نخواهید کرد.
  6. صاف و مرتب بودن پوست : با وکس کردن شما از مرتب بودن و نداشتن مو یا پرز در صورت خود مطمئن هستید و می دانید که هفته ها طول می کشد تا مو دوباره رشد کند.
  7. داشتن ابروهای زیبا : در صورتی که اطراف ابروهای شما هم وکس شود، مشاهده می کنید که شکل ابروهای شما چقدر زیباتر می شود و با روشن شدن پوست اطراف ابرو، خط ابروی شما مشخص تر می شود.
  8. از بین بردن جوش های سر سیاه : استفاده از وکس موجب می‌شود جوش های سر سیاه از بین بروند.
  9. کاهش رشد موها : وکس کردن به فولیکول مو آسیب میزند و همین باعث میشود رشد موها در طول زمان کاهش یابد.

 

نظر های موجود
آیا این نظر مفید بود؟
۰
۰
NoTitle
خيلي عاليه راضي بودم
نظر خودتان را بنویسد
  • تنها کاربرانی که ثبت نام کرده اند می توانند نظر بنویسند