پودر دکلره

پودر دکلره

کاربرد پودر دکلره :

علاقه مندی به زیبایی از ویژگی‌های ذاتی هر فردی است در واقع همه ما دوست داریم که همیشه زیبا و آراسته به نظر برسیم یکی از جالب ترین و هیجان انگیزترین کارهایی که خانم ها برای زیباتر شدن صورت و استایلشان انجام می دهند رنگ کردن موهاست که می تواند از تناژ کاملا تیره و مشکی تا تناژهای خیلی روشن و سفید را شامل شود . این کار بدون دکلره کردن و استفاده از اکسیدان ها ممکن نیست!!

دکلره به زبان انگلیسی به معنی بیرنگ کردن است که در واقع رنگدانه های مو را خارج کرده و مو را برای دریافت رنگدانه های جدید آماده می کند. به طور کلی بدون استفاده از پودر دکلره موها را می توان3 تا 4 درجه روشن تر کرد اما برای برای روشن کردن مو بیشتر از این مقدار، از پودر دکلره استفاده می‌کنند.

در اصل هیپوکلریتی که در ترکیبات دکلره وجود دارد با نفوذ کردن در ساقه موباعث شکستن پیوندهای شیمیایی که کروموفور را تشکیل می‌دهند می‌شود و با تبدیل آن به یک ترکیب شیمیایی دیگر، باعث از بین رفتن رنگ طبیعی و ایجاد رنگ پلاتینی روی مو می‌شود که می‌توان انواع رنگ‌های دلخواه را روی آن ایجاد کرد.

نتیجه این کار پراکنده­شدن و خارج­کردن رنگدانه‌‌های طبیعی مو از ساختمان مو است که باعث روشن­ شدن موها می‌شود.

انواع پودر دکلره :

به طور کلی پودر های دکلره از به دو نوع تقسیم می شود :

۱. پودر دکلره سفید که ضعیف تر است و معمولا برای موهای حساس، موهای نازک و موهای رنگ شده استفاده می شود.

۲- پودر دکلره آبی که قوی تر است و برای موهای طبیعی و سالم کاربرد دارد.

به طور معمول برای موهای که به طور طبیعی رنگ تیره دارند از دکلره آبی و برای موهای که به طور طبیعی رنگ روشن دارند از دکلره سفید استفاده می‌کنیم.

مراقبت های بعد از دکلره :

به طور معمول برای موهای که به طور طبیعی رنگ تیره دارند از دکلره آبی و برای موهای که به طور طبیعی رنگ روشن دارند از دکلره سفید استفاده می‌کنیم.

برای رفع مشکلات ناشی از دکلره می‌توان از انواع ماسک‌­های شیمیای مو ، کوتاهی مو ، کراتینه کردن مو

در صورت دکلره­ کردن مو پیشنهاد می‌شود از سرم مو، نرم­کننده مو، روغن­های محافظ مو، شامپوهای ملایم و مخصوص موهای رنگ ­شده استفاده­ شود تا باعث حفاظت مو از آسیب‌های فیزیکی شود.