تفاوت عملکرد لوسیون مو با سرم مو در مراقبت از سلامتی مو

امروزه تغذیه ی اشتباه و استفاده فراوان از فست فودها و غذاهای فرآوری شده و نیز استرس های پیرامون محیط کار و زندگی سلامت موهای ما را به خطر انداخته است. در حالی که مو نقش بسزایی در جذابیت و ظاهر ما دارد و موجب بالا رفتن اعتماد به نفس می گردد. لذا مراقبت از مو باید به یکی از باورهای ما در زندگی روزمره تبدیل شود. استفاده از محصولات مراقبتی مانند لوسیون مو و سرم مو می تواند نقش چشمگیری در حفظ سلامت موهای ما داشته باشد. اگر به سلامت و زیبایی موهای خود اهمیت می دهید این مقاله را تا آخر دنبال کنید.

تفاوت عملکرد لوسیون مو با سرم مو در مراقبت از سلامتی مو

یک باور غلط این است که با یک شست و شوی ساده طی یک یا دو بار در هفته آن هم با هر نوع مواد شوینده می توان به مراقبت از مو کمک کرد. با این روش انتظار رشد و سلامت موهایمان را نیز داریم. در حالی که این کار موجب می شود که موهای پرپشت مان تبدیل به موهای نازک و شکننده شده و دچار ریزش و عوارض دیگر نیز بشود.

رسیدگی به مو تنها استحمام با شامپو نیست و برای داشتن موهای زیبا و سالم باید در کنار آن از محصولات مراقبتی مو نیز استفاده کرد. در میان این، محصولات سرم مو و لوسیون مو نقش مهمی در نرمی، درخشش ، سلامتی و زیبایی موهای شما دارند. در ادامه به نقش سرم مو و لوسیون مو در حفظ سلامت و زیبایی مو و تفاوت این دو محصول با یکدیگر می پردازیم.

سرم مو چیست؟

« سرم مو » به عنوان یکی از محصولات مهم مراقبتی با داشتن فرمولی متشکل از سیلیکون ، سرامید و آمینواسیدهای مختلف می تواند در درخشش ، نرمی و جلوگیری از وز و فر شدن موهای شما نقش بسزایی داشته باشد. این محصول به دو شکل مایع و جامد در بازار وجود دارد.

سرم مو با ایجاد لایه سیلیکونی و مواد مغذی ، موهایتان را خوش حالت ، صاف و نرم می کند. با استفاده از این محصول می توانید موهای خود را در برابر لوازم حالت دهنده مو بیمه کرده و به موهای خود ظرافت مانند ابریشم را هدیه کنید.

همچنین آمینواسیدهای موجود در سرم مو موجب مراقبت از پیاز مو و رنگدانه های آن می گردد. با استفاده از سرم مو از شکستگی و گره خوردن موها جلوگیری خواهید کرد. از ویژگی های استفاده از سرم مو این است که ظاهر موهای شما را بسیار سریع تغییر داده و درخشش و صافی و خوش حالتی را به موهای شما می بخشد.

سرم مو مناسب ترین محصول مراقبتی برای موهای خشک به شمار می آید. این محصول موجب رطوبت تارهای مو شده و از ریزش و شکستگی آن جلوگیری می کند. مواد سیلیکونی و آمینواسیدهای سرم مو موجب تقویت پیاز مو شده و مقاومت موها را در برابر ریزش بیشتر می کند.

افرادی که از لوازم گرمایشی مانند اتوی مو استفاده می کنند باید قبل از آن حتما سرم مو را به موهایشان بزنند تا از موها در برابر گرما محافظت کند. این کار موجب حالت پذیری بهتر و نیز ایمنی موها خواهد شد. همچنین بهتر است قبل از رفتن به بیرون از منزل از لوسیون مو استفاده کرد تا در برابر تابش نور خورشید و آلودگی های مختلف ایمنی به وجود بیاید.

لوسیون مو چیست؟

یکی دیگر از محصولات مراقبتی « لوسیون مو » بوده که با بافت کرمی شکل خود مناسب انواع موهای خشک و آسیب دیده است. ترکیبات مغذی این محصول برای تقویت مو و درمان عوارض مو بسیار مفید است.

یکی از معجزه های لوسیون مو رساندن سریع مواد مغذی به ریشه های مو بوده که این کار موجب کاهش مشکلات و عوارض مو می گردد. لوسیون مو روند ترمیم موهای شما را تسریع کرده و باعث بهبود ریشه و تار موی شما می شود.

در واقع لوسیون مو به عنوان مکمل تغذیه ی شما در تقویت موهایتان تاثیر خود را به جای می گذارد. این محصول مواد مغذی لازم را به پوست سر رسانده و در راستای کاهش و یا حتی از بین رفتن مشکلات مو می شود. لوسیون مو بر اساس نیاز و جنس مو تاثیر چشمگیری در روند بهبود موهای آسیب دیده خواهد داشت.

تفاوت سرم مو و لوسیون مو

اغلب از سرم مو برای نرمی موهای وز، فردار و یا مجعد استفاده می شود ؛ به طوری که در مدت چند دقیقه می تواند معجزه کند. اما لوسیون مو بیشتر برای موهای خشک و آسیب دیده موثر است و می تواند موجب لطافت سریع موهای خشک شده و در جهت بهبودی موهای آسیب دیده عمل کند.

سرم مو اغلب به شکل مایع بوده و با موادی متشکل از سیلیکون ، سرامید و آمینواسیدهای مختلف به درخشش ، نرمی و جلوگیری از وز و فر شدن مو کمک می کند. اما لوسیون مو با بافتی کرمی شکل برای انواع موهای خشک و آسیب دیده به کار می رود.

سخن پایانی

با مراقبت از موهایتان به زیبایی خود بیفزایید و با مشاوره در این زمینه سلامتی موهایتان را تضمین کنید تا همیشه جذاب باقی بمانید. فروشگاه زیبابند، عرضه کننده بهترین محصولات آرایشی و بهداشتی تایید شده توسط وزارت بهداشت با ارائه خدمات مشاوره خرید و نحوه استفاده محصولات مراقبتی مانند لوسیون مو و سرم مو در کنار شما خواهد بود. جهت اطلاعات بیشتر می توانید از سایت https://www.zibaband.com/ بازدید کنید.

نظر خود را بنویسید