زیباتر شدن با روغن نارگیل

زیباتر شدن با روغن نارگیل

روغن نارگیل که از میوه درخت نارگیل به دست می‌‌‌آید در مواد آرایشی بهداشتی و همچنین در تهیه غذاهای مختلف استفاده می‌شود. این روغن سرشار از نوعی اسید چرب با زنجیره متوسط که اسید لوریک نامیده می‌شود، می‌باشد. روغن نارگیل‌ که در دمای معمولی اتاق به صورت مایع است بین دیگر انواع روغن از همه پایدارتر است!!

چه نوع روغن نارگیلی را بخریم :

هنگام خرید روغن نارگیل، حتماً به دنبال روغن نارگیل ارگانیک و تصفیه نشده بگردید زیرا طبیعی ترین و سالم ترین گزینه موجود است و می توانید برای پیدا کردن و خریدن آن به خواربار فروشی های اطراف خود سر بزنید و یا با یک جست و جوی ساده در اینترنت آن را به صورت آنلاین تهیه کنید.

استفاده از روغن نارگیل به عنوان خمیر دندان خانگی :

مخلوط روغن نارگیل با جوش شیرین  می‌تواند یک جایگزین فوری برای خمیر دندان باشد همچنین می‌توانید از روغنهای مختلف نیز برای طعم دار کردن آن استفاده کنید. روغن نارگیل دارای خواص ضد قارچ و ضد باکتری برای تمیز کردن دندانهاست.

استفاده از روغن نارگیل به عنوان کرم دور چشم و مرطوب کننده شب :

می‌توانید بعد از پاک کردن آرایش خود از روغن نارگیل به عنوان مرطوب کننده استفاده کنید به این صورت که به آرامی روغن نارگیل را زیر چشم و روی کل صورت خود به عنوان یک مرطوب کننده شبانه ماساژ دهید. استفاده از روغن نارگیل در اطراف چشمتان می تواند از چین و چروکها جلوگیری کند و پف و کیسه های زیر چشم را کاهش دهد.

استفاده از روغن نارگیل به عنوان لوسیون بدن :

بجای لوسیون معمولی تان،روغن نارگیل را روی تمام بدنتان بمالید و در تمام روز از پوستی نرم لذت ببرید. معمولاً مرطوب کننده‌هایی که از فروشگاه می خرید، بر پایه آب یا مواد نفتی هستند در حالیکه مواد تشکیل دهنده طبیعی روغن نارگیل، سلول ‌های پوست را بطور موثرتری نرم و مرطوب می کند.

استفاده از روغن نارگیل به عنوان کرم کوتیکول :

کوتیکول های ترک خورده و ریشه های ناخن ناخوشایند و دردناک هستند. برای درمان آنها سعی کنید روزی دو بار روغن نارگیل را به ریشه ناخن هایتان بمالید.

استفاده از روغن نارگیل به عنوان روغن حمام :

حباب و نمک حمام را کنار بگذارید و روغن نارگیل را به آب وان اضافه کنید.آب داغ روغن را ذوب کرده و به مایع تبدیل می کند و شما به معنای واقعی کلمه می توانید در مزایای مرطوب کنندگی روغن نارگیل غوطه ور شوید.

استفاده از روغن نارگیل به عنوان مرطوب کننده روزانه :

با جایگرین کردن روغن نارگیل با مرطوب کننده روزانه‌تان پوستتان را نرم و با طراوت نگه دارید. روغن نارگیل درمان کننده قرمز شدن و تحریک شدن پوست است بنابراین در عین حال که پوست را مرطوب می سازد، آکنه را کاهش می دهد. این اسید چرب سد چربی طبیعی پوست را تقویت می کند تا رطوبت را در داخل پوست نگه دارد.

استفاده از روغن نارگیل به عنوان کرم اصلاح :

بجای کرم اصلاحی که در داروخانه‌ها به فروش می‌رسد از روغن نارگیل که یک روش طبیعی تر است استفاده کنید. ناحیه مورد نظر را خیس کرده و روغن نارگیل را روی آن بمالید و مثل همیشه شروع به اصلاح کردن کنید.

روغن نارگیل به سر خوردن تیغ روی پاهایتان کمک کرده و در این مدت پوستتان را آبرسانی می کند.

استفاده از روغن نارگیل به عنوان روغن ماساژ :

یکی از ویژگی های جالب روغن نارگیل این است که هنگامی که بوی آن به مشامتان می رسد خود به خود احساس آرامش می‌کنید با در نظر گرفتن این موضوع می‌توانید از روغن نارگیل به عنوان روغن ماساژ استفاده کنید و اجازه دهید که عطر آرامش بخش آن شما را از خود بی خود کند.

استفاده از روغن نارگیل به عنوان التیام دهنده پوست خشک :

اگر پوست آرنج و پاهایتان و یا هر نقطه دیگری از بدنتان خشک باشد برای کمک به التیام این نواحی زبر پوستتان از می‌توانید از روغن نارگیل استفاده کنید.

برای جلوگیری از خون دماغ شدن و کمک به تسکین سرما خوردگی نیز می‌توانید روغن نارگیل را در داخل بینی تان بمالید.

استفاده از روغن نارگیل به عنوان ماسک صورت :

برای تهیه  یک ماسک صورت عالی روغن نارگیل را با مقدار مساوی عسل که دارای خواص ضد میکروبی است ترکیب کنید. این ماسک می تواند به رفع آکنه کمک کند و پوست را نرم و درخشان نگه دارد.

استفاده از روغن نارگیل به عنوان ماسک مو :

روغن نارگیل را از ریشه تا انتها روی موهای مرطوب یا خشک بمالید و بگذارید مدتی بماند و روغن را در حمام بشویید. رطوبت روغن نارگیل، موهایتان را مرطوب و ترمیم خواهد کرد.

استفاده از روغن نارگیل به عنوان برطرف کننده وز مو :

مالیدن مقدار کمی روغن نارگیل به انتهای موهای شما می تواند از وز موها بکاهد.

استفاده از روغن نارگیل به عنوان نرم کننده بدون نیاز به شستشو :

موهای خیس خود را با روغن نارگیل ماساژ دهید چرا که اسید های چرب موجود در زوغن نارگیل موجب نرم شدن مو می‌شود

استفاده از روغن نارگیل برای درمان شوره سر :

روغن نارگیل را روی پوست سرتان ماساژ دهید. این روغن پوست سر را مرطوب خواهد کرد و علائم شوره سر مانند خارش و پوسته پوسته شدن پوست سر را کاهش می دهد.

استفاده از روغن نارگیل به عنوان هایلایتر استخوان گونه :

برای درخشش طبیعی گونه‌هایتان، این روغن را روی استخوانهای گونه تان بمالید.

استفاده از روغن نارگیل به عنوان پاک کننده آرایش :

برای خلاص شدن از شر ریمل‌هایی که به مژه‌هایتان چسبیده اند به جای دستمال مرطوب پاک کننده آرایش از روغن نارگیل استفاده کنید. این روغن به راحتی تمام بقایای آرایش را پاک می کند.

استفاده از روغن نارگیل به عنوان پاک کردن برس های آرایش :

برای درست کردن یک پاک کننده خانگی برای تمیز کردن برس های آرایشی‌تان روغن نارگیل را با یک صابون ضد باکتری ترکیب کنید این ترکیب بقایای مواد آرایشی را عمیقا از برس ها پاک کرده و موهای برس را نرم می کند.

عوارض روغن نارگیل :

به ندرت عوارض جانبی برای روغن نارگیل گزارش شده است. اما اگر بدن شما به نارگیل حساسیت نشان می‌دهد بهتر است روغن نارگیل و ویژگی‌های فوق‌العاده‌اش را کنار بگذارید.

نظر خود را بنویسید